KMR

Luksi i mafiozëve dhe oligarkëve shkon përtej imagjinatës… deri te varret e stolisura
               Publikuar në : 19:50 - 19/09/18 |
mapo.al

Të përjetësuar në mermer, gangesterët e viteve ’90 nuk e kanë kursyer luksin as në “botën tjetër”…


Ishin vitet e para pas rënies së Bashkimit Sovjetik dhe grupet mafioze në Rusi u përhapën shpejt. Kur të tjerët mezi përballonin një Lada, ata shëtisnin me Mercedes e Volvo. Por edhe pse jetonin në luks, kishin “vesin e keq” të vdisnin shpejt.

Kështu që familjarët dhe miqtë e tyre nuk i kursenin paratë për t’i siguruar banesën e fundit.

Në varrezat e qytetiti Yekaterinburg, mafiozët menduan të ngrenë pllaka mermeri me përmasat e miqve të tyre, duke i gdhendur aty bashkë me makinat, bizhuteritë dhe pijet e shtrenjta që konsumonin.

Më poshtë, një fotogaleri që nuk duhet humbur.

<
>
2cb8b660-e918-4ba5-923b-79f53251fa57-2060x1227 4c045927-50f3-4644-86cb-8cbcc0857646-2060x1566 6fbdb563-1361-45d4-968a-701fda6c6fa3-2060x1371 7b520279-16b0-4cbd-8cc0-1e6820603ec7-1400x2040 7e8e5693-488b-4b21-8a5e-626fecc5a099-1921x2040 8a3fa8c9-40e5-454a-8652-f4a3ca9cad0e-1372x2040 25f0dc70-a07f-4e3e-9bfc-45da8cdc2303-1635x2040 054a8bb1-92b1-4ffa-84a7-12f2d8b4060d-2060x1420 460d8996-d797-44d0-9403-8626ba210455-1409x2040 8626c0c6-de8f-4705-9630-9a7ab58e5b88-1913x2040 833399f1-6b64-48e0-97fa-58bd7e6ce650-2060x1437 74201217-2bb1-41cc-98b6-5d888ae6b093-2060x1621 76746364-9de1-441f-96a4-dee996873bb3-2060x1550 76746364-9de1-441f-96a4-dee996873bb3-2060x1550-1 a0a68a83-434f-4532-824c-583e04a85bb3-1290x2040 b1252623-b2c1-47ed-9129-bb8c8fe39cdc-2060x1309 c9991aa4-0224-445a-8c93-e8f3879abeb4-1257x2040 cb4b39f1-451f-4ac5-b0b4-7c1f31ad2557-1439x2040 e0eea71c-9c37-47fd-a580-2fa6416508f7-1357x2040 nintchdbpict000312273103 nintchdbpict000312273116 nintchdbpict000312273119 nintchdbpict000312273121 nintchdbpict000312273131 nintchdbpict000312273145


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas