Aktualitet, Kryesore

Luhatjet në kursin e këmbimit nuk ndalen: Euro nis sërish rënien

Në tregun valutor vendas euro ka shënuar rënie sërish krahasuar me ditën e djeshme, euro sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.20 lekë.

Ndërkohë sa i përket dollarit ai blihet sot me 108 lekë dhe shitet me 109 lekë. Parashikohet rënie në 107.50 lekëPaundi britanik gjithashtu ka shënuar rënie, blihet me 144 lekë dhe shitet me 145.50 lekë.

Një rritje parashikohet sot në tregun e paundit britanik drejt nivelit 156 lekë.

Dollari australian, ditën e  sotme blihet me 82 lekë dhe shitet 83 lekë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas