Aktualitet

Lufta në Siri, humb jetën 23-vjeçari shqiptar

Një i ri shqiptar ka mbetur i vrarë gjatë luftimeve që po zhvillohen së fundmi në Siri.

Mësohet se, viktima është E.Iseni, 23 vjeç, lindur në Haraçin dhe me vendbanim në Shkup të Maqedoni.

Këtë të diel u bë i ditur dhe lajmi për vdekjen e shqiptarit në Siri.

Damilja e ka mësuar vdekjen e të birit nga shokët e tij.

23-vjeçari shqiptar iu bashkua luftës siriane kur ishte 19 vjeç, ndërkohë që edhe shumë shqiptarë të tjerë kanë marrë pjesë në luftime.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas