Aktualitet

Lufta ndaj korrupsionit, Hand: SHBA ndryshe nga BE, nuk mjaftohet thjesht me miratimin e ligjeve


               Publikuar në : 18:30 - 04/05/18 |
mapo.al

Këshilltari politik i Komisionit të Helsinkit, Robert Hand, në një intervistë për Zërin e Amerikës deklaron se ndryshe nga Bashkimi Europian që mjaftohet me miratimin e ligjeve, SHBA vlerëson zbatimin konkret të tyre. “Mendoj gjithashtu se ka një prirje nga ana e evropianëve që thjesht miratimi i ligjeve ose marrëveshjet për strategjinë për luftën ndaj korrupsionit, të shihen si përparim. Pikëpamja amerikane – dhe kjo mendoj se është e dukshme në raportin për të Drejtat e Njeriut – mënyra se si ne i trajtojmë gjërat, nuk është njëlloj: Nuk është e mjaftueshme të miratosh një ligj, duhet të ketë zbatim konkret, hapa konkrete”, deklaroi Robert Hand.Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas