Sport

“Loro Boriçi” është makth për Tiranën, kapitullon ndaj Kukësit


               Publikuar në : 18:49 - 02/09/18 |
mapo.al

Kukësi është rikthyer te fitorja në kampionat, duke mundur Tiranën me rezultatin 3-1 në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Hero në këtë takim, ka qenë Rexhinaldo i cili ka shënuar 3 gola duke i dhënë skuadrës së Cungut 3 pikët e para në këtë sezon.


Në minutën e 2, Rexhinaldo ka shënuar një supergol, ndërkohë që edhe në minutën e 46 ka shënuar golin e dytë. Me nisjen e pjesës së dytë, Ze Maria ka kryer 3 zëvendësime dhe ka qenë pikërisht Muçi i sapo futur që shënoi golin e Tiranës.

Dy minuta më vonë, ka qenë sërish radha e Rexhinaldos për të shënuar edhe golin e tretë personal dhe të tretin për Kukësin. Skuadrat do të kenë pushim disa ditor për shkak të ndeshjeve të Kombëtares ndaj Izraelit dhe Skocisë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas