Sport

Loriana Kuka kualifikohet në çerekfinale

Loriana Kuka e ka nisur në mënyrën më të mirë Kampionatin Evropian Tel Aviv 2018. Xhudistja kosovare e mundi Klara Apotekar të Sllovenisë, në kategorinë -78 kilogramë, për t’u kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Evropian në Tel Aviv 2018. Nisje mjaftë e mirë e Lorianës dhe tani në çerekfinale e pret përballja me francezen, Audrey Tcheumeo.

 PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas