Sport

Lojtari shqiptar jep dorëheqjen nga Kombëtarja e Zvicrës, bën publik lajmin

Lojtari shqiptar është larguar nga Kombëtarja zvicerane. Bëhet djalë për 33-vjeçarin Valon Brehami. Ai nëpërmjet një postimi në Instagram ka komunikuar lajmin e lamtumirës, pas 83 paraqitjeve.


 

“Karriera ime ndërkombëtare ka përfunduar,”- ka shkruar në postimin e tij Brahami. Ai ka marrë pjesë në katër kampionate Botërore me ekipin e Zvicrës dhe me bluzën e kombëtares ka bërë 83 paraqitje.

 

My international career is over 🇨🇭 #chapterclosed

A post shared by Valon Behrami (@valonbera) on

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas