Kronika

Lista/ Ekstremistët grekë kërcënojnë gazetarë e politikanë shqiptarë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:28 - 15/11/18 |
mapo.al

Pas marshimit ekstremist në Bularat të Dropullit, me rastin e funeralit të Kostandinos Kaçifas, i cili mbeti i vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat speciale “RENEA”, radikalët grekë, kanë përshkallëzuar qëndrimin e tyre me një mesazh kërcënues dhje një listë personash.


Ekstremistët grekë kanë bërë sot publik kërcënimin e tyre ndaj shqiptarëve. Ata kanë publikuar edhe një listë të personave që sipas tyre kryesojnë listën e tyre për “hakmarrje” në çështjen Kaçifa.


Ja çfarë kanë deklaruar ata në faqen ‘himara.gr’:


“Megalopoli shqiptar dhe ekstremizmi shqiptar (që supozohet se mbështetet nga Turqia) do të pritet me thikë pasi fijet e jetës së Konstantin Kacifës u prenë.
Qëllimi për të zëvendësuar Ramën.
Ndër të parët që ”do të marrin mesazhin” për gjithçka që kemi parë, por jo vetëm, janë:
Gazetari shqiptar Artan Hoxha
Agim Bajo, prezantues i shfaqjes satirike shqiptare “Bypass”
Ilir Hallo Mukaj dhe të gjithë anëtarët administrativë të organizatës shqiptare (OJQ) MJAFT
Anëtarët e organizatës shqiptare Djemtë e Labërisë.
Tahir Veliu, aktivist i Lëvizjes për Shqipërinë e Madhe (ai ka shumë miq në Janinë për të vizituar) dhe të gjithë anëtarët e lëvizjes
Shpëtim Idrizi – kryetar i partisë së “çamëve”
Ish-deputeti i PDIU dhe tani i pavarur, Dritan Bici
Zyrtari ynë (i njohur) i policisë në Gjirokastër, që mbledh çaj nga Platovouni. (sepse forcat speciale kur arritën, po kërkonin Katsifan në shtëpinë e tij dhe nuk shkonin drejt aty ku e vranë).
Sinjalet e televizioneve tuaj, pasi dhe televizionet shqiptare siç e kemi parë, mbyllin sinjalet e kanaleve greke në Epirin e Veriut (Taktikat Hokej janë tashmë në vend).
Në Greqi, shqiptarët antigrekë dhe shqiptarët me prona shqiptare do t’u kthehen në mundësi “praktimi” për anëtarët e rinj të Grupit tonë.
Shënim. Vetëm disa ditë më parë, Hakan Yalcintouk dhe Celine Ozel, dy avokatët tanë ushtarakë, Angelos Mitroudis dhe Nikos Kuklatzis, kuptuan se njerëzit nga Greqia të cilët u shfaqën si të afërm dhe që për javë u treguan gjithçka, ishin anëtarë të ekipit tonë”.


0fa2c57f-93c5-4c24-aa1d-045331deaffd

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas