Kryesore

Lirimi i nipit të Enverit, kreu 3/4 e dënimit, u punësua e u soll mirë në burg
               Publikuar në : 16:27 - 19/09/18 |
mapo.al

“Balkanweb” ka siguruar vendimin e zbardhur nga gjykata e Fierit, e cila i dha lirinë nipit tw diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha. Vendimi mban firmën e gjyqtarit të Gjykatës së Fierit Piro Sota.


Trupi gjykues ka pranuar kërkesën e Ermal Hoxhës për pezullimin e ekzekutimit të pjesës së mbetur të dënimit të të dënuarit, me kusht që gjatë një afati prove të barabartë me pjesën e mbetur të dënimit, i dënuari Ermal Hoxha të mbajë kontakte me Zyrën Vendore të Shërbimit të Provës dhe të mos kryejë asnjë vepër tjetër penale.

vendim


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas