Sport

Lionel Messi tërhiqet nga kombëtarja për …
               Publikuar në : 21:35 - 14/08/18 |
mapo.al

Lionel Messi po mendon seriozisht largimin nga kombëtarja. Ylli argjentinas ka njoftuar se do të ul ndeshjet me kombëtaren Albiceleste gjatë këtij viti, duke vendosur në dyshim të ardhmen e tij te kombatarja amerikano-latine.


Një vendim që vjen edhe për shkak të audicionit të Federatës Argjentinase që është në kërkim të një trajneri të ri dhe 31 vjeçari mund të dyzohet nga një trajner i cili nuk i pëlqen, çka do të dërgonte edhe në pensionimin e tij nga kombëtarja.

Jorge Sampaoli është shkarkuar nga roli i tij pas një Kampionati Botërore zhgënjyes,, ndrësa përkohësisht është caktuar Lionel Scaloni.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ka zhvilluar 128 ndeshje me Argjentinën, duke shënuar 65 gola, ndërsa e ka ndihmuar ta fitojë medaljen e artë në Lojërat Olimpike në vitin 2008.loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas