Shëndeti

Lindja, kurrë më parë kaq spektakolare!


               Publikuar në : 20:15 - 29/04/18 |
mapo.al

Këto foto dëshmojnë dhe festojnë mrekullinë e jetës dhe bukurinë e trupit femëror.


Fotot që shihni janë të bëra nga fotografë profesionistë, të specializuar në shkrepjen e fotove gjatë momenteve të lindjes.

Fotot më të mira janë vlerësuar me çmim nga Shoqata Ndërkombëtare e Fotografëve Profesionistë të Lindjes në Amerikë, shoqatë e themeluar në vitin 2010 nga Lyndsay Stradtnerche.

Çdo vit organizata vlerëson me çmime fotot më të arrira, të cilat janë mundur të shkrepen gjatë momentit më të bukur në të cilën një fëmijë vjen në botë.

Nga vështirësitë e lindjes dhe derisa vjen në jetë, atëherë kur i sapolinduri lëshon të qarën e parë dhe e vë në gjirin e nënës, duke ia prezantuar babait më pas dhe të afërmve të tjerë, çdo çast i shkrepur në celuloid është unik dhe i paharrueshëm.

<
>
8-6-768x512 7-6 6-6-768x537 5-11-768x513 2-25-768x403 4-Birth-Becomes-Her-Winners-Veronika-768x512 3-19-768x543


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas