Sport

Liga e Kombeve / Italia thyen tersin pa 5 ndeshjesh, vjen fitorja e parë




               Publikuar në : 22:53 - 14/10/18 |
mapo.al

Merr fund seria e tmerrshme e Italisë, e cila nuk kishte parë fitore në 5 ndeshjet e fundit. Fitorja ka ardhur në ekstremin e ndeshjes ndaj Polonisë, nga një emër i panjohur për shumëkënd, mbrojtësi i Fiorentinës Kristiano Biragi.


Ai shënoi në minutën e tretë shtesë të sfidës ndaj polakëve duke i dhënë Roberto Mançinit fitoren e parë në drejtimin e Italisë dhe kthyer disi buzëqeshjen te italianët të cilët në fakt kishin dominuar sfidën e krijuar raste, por ishin ndalur nga shtyllat.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas