Politika

Liberalizimi i vizave për Kosovën/ Rama: Hap i stërvonuar i Brukselit


               Publikuar në : 20:02 - 18/07/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur “hap pozitiv, por të stërvonuar” vendimin e Komisioni Evropian, që këtë të mërkurë dha rekomandim pozitiv për Kosovën sa i takon liberalizimit të vizave.


“Më në fund një hap pozitiv i stërvonuar i Brukselit për liberalizimin e vizave për Kosovën! Uroj që Këshilli dhe Parlamenti Europian të mos mendohen po të rreshtohen në favor të heqjes së kësaj pengese të pajustifikueshme mbi Kosovën”, shprehet Rama në një postim në faqen zyrtare të Facebook.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas