Sport

Lëv rikthen “të përjashtuarin” në kombëtare, Gjermania gati për Ligën e Kombeve
               Publikuar në : 18:38 - 29/08/18 |
mapo.al

Leroj Sane është rikthyer në skuadrën e Gjermanisë nga trajneri Hoakim Lëv.


“Die Mannschaft” publikoi listën me 23 futbollistë para disa minutash, përpara ndeshjeve të ardhshme kundër Francës dhe Perusë.

Sulmuesi i Mançester Sitit ishte një “përjashtim” i papritur nga Lëv për Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Pa atë, kampionët e vitit 2014 u dorëzuan në një eliminim poshtërues që në fazën e grupeve, po përveç kësaj, kanë humbur dhe një nga futbollistët e tyre më të mirë, Mesut Ozil.

Gjermania tani kthehet në skenën ndërkombëtare për herë të parë që nga disfata e tyre 2-0 kundër Koresë së Jugut në “Kazan Arena”.

Ata përballen me Francën në Ligën e Kombeve më 6 shtator, pasuar nga Peruja në një miqësore më datë 9 shtator.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas