Kryesore

Legjenda Schweinsteiger i jep lamtumirën futbollit, ja ç’i bëjnë shokët e ekipit…


               Publikuar në : 15:35 - 29/08/18 |
mapo.al

Mbrëmja e së martës ishte sa speciale, unike e po aq magjike. Bastian Schweinsteiger i dha lamtumirën përfundimtare futbollit të luajtur, në një ndeshje të zhvilluar në “Allianz Arena”, fortesa e Bayern Munchenit të tij me të cilin ka fituar gjithçka në karrierë.


Në fushë u sfiduan bavarezët nga njëri krah dhe amerikanët e Chicago Fire, nga ana tjetër, ekipi i fundit ku është aktivizuar mesfushori gjerman.

Por, ndryshe nga lamtumirat e tjera të futbollit, kjo ndeshje pati diçka të veçantë: një pjesë Bastian e luajti për amerikanët, e pjesën tjetër me fanellën e gjigantëve të Bundesligës, duke shënuar edhe golin e katërt të ndeshjes që u mbyll me rezultatin 4-0.

“Ishte një mbrëmje e paharrueshme, – është shprehur Schweinsteiger. Në fund të fundit, jeta është e mbushur me kujtime dhe jam i lumtur që kam përjetuar këto çaste. Fakti që munda ta ndaja edhe me tifozët e Bayernit e ka bërë këtë mbrëmje edhe më të bukur”.

<
>
C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_0_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_1_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_2_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_3_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_4_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_5_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_6_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_7_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_8_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_9_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_10_image-1 C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_11_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_12_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_13_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_14_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_15_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_16_image C_29_fotogallery_1022745__ImageGallery__imageGalleryItem_17_image


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas