Kronika, Kryesore

Largim nga Shqipëria pas sulmit me armë? Çfarë thotë bashkëshorti i gazetares Klodiana Lala…

Një ditë më parë është sulmuar më bresheri kalashnikovi banesa e prinderve të gazetares investigative, Klodiana Lala. Sulmi nuk ka shkaktuar pasoja në njerëz, por ka sjellë një panik të madh dhe frikë tek familja e gezetares Lala.


Ndërkohë që pas ngjarjes ka patur një reagim të mëdh nga strukturat e shtetit, nga politika dhe nga shoqëria civile, por jo vetëm.

Ndërkohë në një regim për mediat gjatë ditës së sotme, bashkëshorti i gazetares Lala, ka deklaruar se, “nuk kemi ndërmend që të largohemi nga Shqipëria”.

Kështu mësohet të jetë shprehur këtë të premte, bashkeshorti i gazetares Klodiana Lala, banesa e prinderve të së cilës u sulmua me breshëri kallashnikovi në orët e para të së enjtes, nga persona ende të paidentifikuar nga policia.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas