Arkiva

Ky Mercedes AMG C63 është një super “bishë”, prezantohet në New York


               Publikuar në : 12:35 - 29/03/18 |
mapo.al

Mercedes Benz ka prezantuar versionin sportiv të S-Classit, AMG C63 i cili ka motorin 4.0 litërsh bi-turbo V8 me dy versione, njëri me 469 kuaj fuqi(C63) apo 503 kuaj fuqi(C 63 S).


Mercedes Benz S-Class AMG C 63 S saloon shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 4 sekonda, ndërsa shpejtësinë maksimale e ka të limituar në 290 kilometra në orë, transmeton koha.net.

 

Shefi i AMG, Tobias Moers ka thënë: “C-Class AMG është modeli ynë më i shitur në seritë tona dhe për këtë arsye ai është një faktor kyç në suksesin e kompanisë sonë”

<
>
mercedes_1522277822-6475636 mercedes-1_1522277770-2707055 mercedes-3_1522277770-1303249


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas