Auto

Ky hajdut makinash është shumë idiot


               Publikuar në : 17:59 - 01/12/14 |
mapo.al

hajdutiRojet e sigurisë arritën të kapin një person, i cili tentoi që të vidhte një makinë Rolls Royce në mes të Londrës, në mes të ditës, përpara shumë kalimtarëve, që po bëjnë pazarin për Krishtlindjet.


Ai u kap nga rojet dhe kalimtarët, ndërsa theu xhamin nga ana e pasagjerit në makinën që kushton 250 mijë sterlina.

Kosto Markovski, 46 vjeç, u arrestua më pas nga oficerët dhe ndaj tij janë ngritur akuzats për vjedhje të mjeteve motorike.

The 46-year-old was taken away from the scene in a Metropolitan Police van by a handful of officers The man will appear before Magistrates next monthHe was arrested and charged with criminal damage and theft from a motor vehicle

On-lookers stand by the car after a man was 'wrestled to the ground' by security guards at Plaza shopping centre in central London The man smashed one of the car's front windows in an alleged attempt to steal from inside the luxury vehicleA 46-year-old man was arrested and charged with theft from a vehicle and criminal damage on MondayCLOSE
CLOSE
Pas