Teknologji

Ky është Daisy, roboti që shkatërron 200 iPhone në orë
               Publikuar në : 13:23 - 01/05/18 |
mapo.al

Ky është Daisy-n, roboti që çmonton deri në 200 iPhone në orë.


Është pjesë e një iniciative që ka ndërmarrë sipërmarrja me qëllimin e prodhimit të produkteve të bazuara vetëm në materiale të riciklueshme ose të rinovueshme.

Daisy ka disa përbërës të Liam-it, roboti i parë për të recikluar që ka hedhur Apple në vitin 2016, por ky version është më i avancuar dhe funksionon me versionet e reja të iphone-ëve, ndërkohë që Liam funksiononte vetem me iphone 6.

Daisy është një robot më efektiv, pasi zgjedh dhe ndan përbërësit gjatë procesit.

 


Etiketa: , , , , , , , , , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas