Kronika

“Kurth” pukjanit, policët hiqen si blerës dhe e kapin me 17 kg hashash (Emri)

Një aksion blic i realizuar nga Forcat e Antidrogës në Policinë e Shkodrës, ka çuar në arrestimin e një shpërndarësi lëndësh narkotike.


Besnik Frroku është arrestuar në flagrancë tek “Ura e Lumziut”, me oficerët e Antidrogës që për ta futur në “grackë” iu prezantuan shpërndarësit si blerës të drogës.

Në momentin e arrestimit Besnik Frroku kishte me vete 17 kg hashash, por ai gjithashtu rezulton i dënuar në vitin 2016 për kultivim kanabisi.

Ndërkohë nga Blutë e Shkodrës vijojnë hetimet për të zbuluar lidhje të tij me persona të tjerë që mund të jenë përfshirë në këtë aktivitet kriminal prej një kohe relativisht të gjatë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas