Aktualitet

Kursi i këmbimit: Euro vijon rënien, në zhvlerësim edhe Dollari amerikan
               Publikuar në : 10:31 - 14/06/18 |
mapo.al

Në tregun valutor vendas, Euro vijoi në rënie lehtësisht krahasuar dhe me ditën e djeshme.


Blihet sot me 125.50 lekë dhe shitet me 126.50 lekë.

Dollari amerikan në rënie, siç edhe parashikohej. Blihet me 106.20 lekë dhe shitet 107.30 lekë. Mund të shikojmë rënie të mëtejshme.

Paundi britanik blihet me 142.30 lekë dhe shitet me 143.50 lekë. Parashikojmë rrije graduale, drejt nivelit të 145 lekë.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas