KMR

KURIOZITETE / Të vërteta shkencore “të pabesueshme”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:09 - 15/04/18 |
mapo.al

Mushkëritë tuaja kanë të njëjtën sipërfaqe me një fushë tenisi.


Nuk ekziston asnjë mënyrë për të provuar shkencërisht, se ne nuk jemi pjesë e një simulimi kompjuterik


Trupi i njeriut nxjerr më shumë nxehtësi për njësi vëllimi, se sa DielliAs edhe njëri prej paraardhësve tuaj nuk ka vdekur pa sjellë në jetë një fëmijë


Acidi i stomakut është i fortë sa për të shkrirë edhe zinkun.


Në Diell ndodhin tornado zjarri që janë më të mëdha edhe se sa vetë Toka.

Në të vërtetë ju nuk prekni asnjëherë, asgjë. Ajo që ndodh është që atomet tuaja shtyjnë pas atomet e objekteve të tjerë.

Truri juaj përbëhet kryesisht nga uji dhe dhjami.

Uji e përcjell elektricitetin vetëm për shkak të papastërtive të tij. Uji përsosmërisht i pastër nuk do ta përcillte energjinë elektrike.

Lexo edhe :  “Më reper se ti është Lori”, pas spicave të Capital T reagon Mozzik dhe Loredana

Nga 4 forcat bazë (graviteti, forca elektromagnetike, e fortë bërthamore dhe e dobët bërthamore), graviteti është më e dobëta, më e lehta për t’u vënë re, dhe më pak e kuptuara.

 


Etiketa: , , , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas