ShowBiz

Kur trupi juaj tregon nëse duhet të kryeni ose jo më marrëdhënie seksuale
               Publikuar në : 12:42 - 10/04/18 |
mapo.al

Seksi  është diçka normale në  jetën  në  çift  dhe  marrëdhënien  mes  dy  personave. Edhe pse ndonjëherë  ju duket  sikur  e pëlqeni shumë,  trupi  juaj  po tregon  të kundërtën, ai po  ju  thotë që  ju  duhet  të  bëni  një pushim.  Pra në këtë rast dritare.net  ju  sugjeron  të dëgjoni  trupin  tuaj  dhe  të  ndaloni  për pak  kohë. Të bësh  një pushim  nga  seksi  është  shumë  mirë, si  për  trupin  tuaj  ashtu  edhe për  marrëdhënien në çift.


Dritare.net  sjell për  ju  disa  arsye ose shenja  se pse  duhet  të  bëni pushim  nga seksi  për  disa kohë.

  1. Ju jeni me të vërtetë të lodhur

Ashtu  si  pista  e vrapit të lodh kur  bën  palestër dhe ju  duhet  të  vazhdoni pak  më  ngadalë  ose të bëni pushim,  edhe  në  seks  ndodh  e njëjta gjë. Nëse kohët  e fundit keni  kryer  shumë marrëdhënie seksuale dhe trupi  juaj kërkon  pushim,  atëherë ju duhet  t’ia plotësoni  këtë dëshirë.

  1. Ju nuk po kaloni në orgazmë më

Ekzistojnë  shumë arsye se pse trupi juaj  gjatë  seksit  nuk  kalon  më  në  orgazmë. Ju si fillim duhet  të bëni një pushim  nga seksi ose duhet të  largoheni  për pak kohë  nga partneri juaj.

  1. Ju jeni një autopilot

Seksi autopilot  është shumë më  i përhapur  sesa  shumica  e njerëzve  thonë, veçanërisht  kur keni  kohë  që  bashkëjetoni  me partnerin tuaj. Kur  trupi  juaj  po  i tejkalon emocionet  në  krevat dhe ndjesia  është  më  e ulët, pushimi  në këtë  rast  do  të ishte një  gjë shumë  e mirë. Është mirë kur  kënaq  partnerin/en, por kur  seksi  kthehet në  një detyrë, atëherë pushim k do të ishte super ide.

  1. Ju nuk jeni në humor

Ju nuk duhet  të kryeni kurrë marrëdhënie kur nuk jeni  në humor. Ju  duhet  të merrni  një  pushim  nga seksi ose  ju  nëse nuk keni dëshirë në ndonjë  rast  të kryeni marrëdhënie, atëherë ju keni  të drejtë  të  bëni pushim.

  1. Keni gjithmonë dhimbje

Nëse kryeni  vazhdimisht marrëdhënie dhe keni  dhimbje, atëherë ju nuk duhet të kryeni  më për disa kohë. Nëse ju keni  vazhdimisht  dhimbje, atëherë  dritare.net ju sugjeron  të bëni një vizitë te  doktori, pasi kjo mund të jetë një  shenjë  e sëmundjeve seksualisht  të transmetueshme.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas