Kryesore

Kur nuk hyn punë partia…të majtë e të djathtë peticion Metës: Lironi 4 kuksianët

Anëtarët e Këshillit Bashkiak të Kukësit, Hasit dhe Tropojës (të majtë e të djathtë) i kanë nisur një letër peticioni Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit të vendit Edi Rama.


Ata kërkojnë që Meta dhe Rama të ushtrojnë autoritetin e tyre për lirimin e 4 të burgosurve të mbetur ne qeli ngha protesta e rrugës së Kombit si dhe ndërprerjen e procedimit penal ndaj protestuesve të tjerë.

Këshilltarët bashkiakë kërkojnë gjithashtu që tarifa në Rrugën e Kombit të anulohet.

Ata shprehen gjithashtu se kauza e tyre nuk do të ndalet.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas