Kryesore

Kur Edi Rama kontribonte për partinë dhe shokun Enver: Punonjësit tanë tregojnë…


               Publikuar në : 19:54 - 04/06/18 |
mapo.al

Që Kryeministri Rama sot është në politikë dhe angazhimin e tij si numri një i qeverisë e njohin të gjithë, por të shkuarën pak njerëz e dinë.


Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një revistë të vitit 1984, “Punonjësit tanë tregojnë”, ku mes rreshtave shihet edhe emri i Kryeministrit Rama.

Berisha thotë se Rama ka dhënë një kontribut për partinë dhe shokun Enver.

“Ja dokumentin qe fakton se Rama paguhej nga policia sekrete hoxhiste! Te dashur miq, sot mediat botojne dokumenta qe faktojne se Edvin Kristaq Rama eshte paguar qe nga viti 1984 per ilustrimin me shkarravinat e tij te revistes se sigurimit te shtetit. Mes rreshtave shihet edhe emri i Kryeministrit Rama, i cili ilustron si sherbetor i armes mizore te PPSH nje tregim kushtuar policise sekrete te Enver Hoxhes, gje per te cilen ai natyrisht ishte perzgjedhur si nje bashkpuntor i devotshem dhe i besueshem! Shikoni dokumentin e publikuar sot ne media”, shkruan Berisha.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas