Kryesore

Kur do të kthehet opozita në Kuvend?


               Publikuar në : 13:23 - 18/11/18 |
mapo.al

“Kompromis me krimin nuk mund të bëjmë”, tha kryetari i opozites, Lulzim Basha gjatë një takimi të zhvilluar në Berat.


Sipas tij, kthim ne kuvend me politikanë të lidhur me krimin nuk ka e nuk do të ketë.

Kryetari i PD-së shtoi se nuk ka për të pasur zgjidhje politike pa ndëshkimin e krimit politik.

Tre janë shtyllat ku do të fokusohet PD; Pastrimi i politikës nga krimi; 2) dekriminalizimi i zgjedhjeve; 3) platforma kundër korrupsionit dhe oligarkisë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas