Kryesore

Kuksiani që po çmend mediat britanike: Tymos hashash dhe këndon në qeli

Kjo nuk është hera e parë që kuksiani Fari Lleshi përfundon në faqet e para të mediave britanike.

Gazeta ‘Daily Mail’ i ka kushtuar një artikull reperit shqiptar Fari Lleshi i njohur me pseudonimin ‘2Gunz’, i cili vuan dënimin në një burg të Britanisë.Ai është dënuar me tre vite burg për trafik droge, por sipas tabloidit britanik, shqiptari është mjaft aktiv në rrjetet sociale dhe qëndron i lidhur me botën e jashtme përmes telefonit.

Ai poston video duke pirë hashash në qeli dhe duke kënduar.

Fari Lleshi, djali nga Kukësi e ka nisur rrugëtimin e tij në Itali nga ku është dëbuar pasi grabiti një bankë dhe u dënua me 6 vite burg.

Në artikull thuhet se 29-vjeçari hyri ilegalisht në Britaninë e Madhe me kamion, ndërsa më pas ndihmoi bashkatdhetarët e tij të bënin të njëjtën gjë.

Në videot live nga burgu ‘Guys Marsh’ shihen edhe të burgosurit e tjerë që kanë sende të ndaluara brenda në qeli.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas