fbpx

Kryesore

Kujtimi i shtrenjtë… këngëtarja e njohur qan e pikëlluar Live në emision

               Publikuar në : 14:59 - 18/11/18 |
mapo.al

Këngëtarja Arilena Ara ka marrë famë vitet e fundit sidomos pas këngës “Nëntori” të cilën ajo ia kishte dedikuar humbjes së babait të saj.


Mbrëmjen e djeshme e ftuar në “Xing meErmalin” ajo ka folur për herë të parë për të atin me të cilin ajo ka qenë shumë e lidhur dhe e ka dashur shumë. Kjo e ka bërë që të preket Arilenën, ndërsa ajo nuk i ka mbajtur dot lotët.Këngëtarja tha: “Nuk kam folur kurrë por dua ta them sepse për mua është aq sa e shenjtë, aq edhe dua ta dijë gjithë bota. Unë kam patur një baba të jashtëzakonshëm. Nuk kam folur jo pa qëllim, sepse e di që do prekesha. Që kur e kam humbur babin, kur dëgjoj fjalën ‘Baba’, më tingëllon çuditshëm.


Jam e lumtur për njerëzit që e kanë babain e tyre sepse është fat i madh të thuash baba. Por sot dua t’ja them botës që babai ka qenë mbështetja ime më e madhe. E kam vazhduar muzikën vetëm prej tij. Ai donte të isha këtu ku jam dhe shpresoj të jetë krenar për mua”.

Pas kësaj në ekran u transmetua një video nga “Gjeniu i vogël” ku me Arilenën asokohe ndodhej edhe i ati për ta mbështetur. Kjo video e bëri Arilenën të shpërthente në lot duke parë momentet kur përqafonte babain dhe shprehej sa shumë e donte.

 

View this post on Instagram

 

Edhe njehere t’me perqafoje, babi.. Gezuar ditelindjen ne parajse!

A post shared by Arilena Ara (@arilenaaraa) on

<
>
640-0-5bf089b92d3c4-1 (1) arilenaaraa_44338520_323015001860074_5518727289730369548_n arilenaaraa_44252379_312089986284384_6441662892128653369_n arilenaaraa_42986886_268151417367600_2460201243318943744_n arilenaaraa_42640010_2185057728446657_503441935994716160_n arilenaaraa_42578625_316977055753965_5510437581864566784_n arilenaaraa_41885947_236075163928108_458942475625562112_n arilenaaraa_41885935_830953987075197_266322344975269888_n arilenaaraa_41701425_302596680334372_5948947875860840448_n arilenaaraa_41266534_237429707125463_520305717060567040_n arilena000-933x445 640-0-5bf089c18c650 (1) ari4 640-0-5bf089b92d3c4-1 (1)


Etiketa: , , , ,

Pas