KMR

Kujdes, po bëni gabimin më të madh që i mbani prezervativët në portofol


               Publikuar në : 19:57 - 26/08/18 |
mapo.al

Legjenda thotë se një djalë duhet të mbajë gjithmonë me vete një prezervativ në portofol ose në xhepin e pasëm të pantallonave. Vetëm për të qenë i sigurtë në ndonjë situatë të paplanifikuar…


Ama duket se kjo nuk është diçka që duhet bërë, prezervativët nuk duhen mbajtur më as në portofol dhe as në xhepin e pasëm të pantallonave. Arsyeja është e thjeshtë, sepse kuleta dhe xhepi i pasëm i pantallonave janë dy zona të nxehta. Nxehtësia është ajo që mund t’i humbasë vlerat prezervativëve ose mund t’i shtyjë ato drejtë skadencës.

Pra herën tjetër që do të merrni një prezervativ me vete kujdesuni që ta mbani në temperaturën e duhur, pasi në të kundërt përpjekja juaj nuk do të ketë asnjë vlerë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas