Kryesore

Kualifikimi i Argjentinës, FIFA shpërblen Leo Messin


               Publikuar në : 22:38 - 26/06/18 |
mapo.al

Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisë dhe Argjentinës.


Argjentina fitoi me rezultatin 2-1 dhe duke përfituar nga humbja e Islandës me Kroacinë, kualifikohet në 1/16-at e finaleve.

Messi dhe Rojo shënuan për argjentinasit, ndërsa barazoi përkohësisht Moses me penallti.

FIFA shpalli Lionel Messin lojtarin më të mirë të takimit.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas