Politika

Kryemadhi: Rama dhe krimi janë një
               Publikuar në : 13:23 - 03/11/17 |
mapo.al

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha në mbledhjen e kryesisë se lidhjet e Ramës me krimin e organizuar kanë frikësuar investitorët e huaj, po mbysin rritjen ekonomike e po prish imazhin e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare.


“Është lidhja mes Ramës dhe krimit të organizuar që frikëson investitorët e huaj, që po mbyt rritjen ekonomike, që ka prishur imazhin tonë në arenën ndërkombëtare, që shpërblen vetëm ata që kanë lidhje të ngushta me qeverinë dhe kjo është arsyeja pse kjo lidhje është kaq shkatërrimtare”, tha znj. Kryemadhni.

Ajo shprehu qëndrimin e LSI, duke u shprehur se është pozicionuar qartë dhe prerë në anën e qytetarëve, me moton “Qytetari i pari”.loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas