Politika

Kryemadhi: Prokuroria të pastrojë vendin nga politikanët e inkriminuar
               Publikuar në : 11:39 - 12/07/18 |
mapo.al

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi reagoi pas raportit të publikuar nga antidroga italiane në lidhje me trafikin e drogës në 2017 duke e akuzuar qeverinë se nuk ka bërë asgjë në luftën kundër lendeve narkotike.


“Ky raport tregon sesa shumë lëndë narkotike po kalon në Italia nga Shqipëria. Shtetasit shqiptare janë të dytet në Itali të kapur për trafik të lëndëve narkotike. I bëj thirrje prokurorisë që të pastrojë vendin njëherë e mirë nga politikanet e korruptuar dhe të inkriminuar.”

Kryemadhi I bëri thirrje qytetareve që të bëhën bashkë, sic tha ajo, kundër këtij kryeministri I cili po shkatërron vendin.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas