Aktualitet

Kryemadhi nga Elbasani: Do largojmë një herë e mirë qeverinë që po vjedh

Krytarja e partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, duke folur nga Bradasheshi tha se, Rama duhet të heqë dorë nga taksa e Rrugës së Kombit dhe TVSH-së e biznesit.

Krymadhi ka zgjedhur të drejtojë mosbindjen civile nga Bradasheshi.“Jemi për të ndërgjegjësuar kryeministrin e drogës Edi Rama që duhet të tërhiqet nga taksa e rrugës, nga TVSH për biznesin, nga rritja e çmimit të ujit dhe çdo gllabërim që i bën shqiptarëve. Ne jemi sot këtu jo për të bllokuar rrugën, por për të bllokuar rrugën e drogës. Shqiptarët duhet të marrin në dorë fatin e tyre për të larguar njëherë e mirë një qeveri që po vjedh çdo ditë”, tha Kryemadhi.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas