Politika

Kryemadhi dënon sulmin ndaj gazetares: Bandat dhe krimi, këmbëkryq në Shqipëri
               Publikuar në : 18:50 - 30/08/18 |
mapo.al

Takimin e parë me kordinatorët pas rikthimit nga pushimet, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e nisi me dënimin e sulmit ndaj gazetares Klodiana Lala.


Shprehim jo vetëm solidaritet por edhe mbështetjen e plotë ndaj gazetares Klodiana Lala dhe familjes së saj e cila nuk është hera e parë që kërcënohet dhe shantazhohet për shkak të detyrës. Por ajo sot ka qenë përballë një dhunë kriminale ndaj saj dhe familjes së saj. Akti kriminal ndaj saj tregon se sot në Shqipëri bandat dhe krimi janë ulur këmbëkryq dhe kurajo e tyre ka kaluar çdo kufi njerëzor”, tha Kryemadhi.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas