Bota, Kryesore

Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir

Kroatët festojnë sot Ditën e Pavarësisë dhe organizimet po bëhen në qytetin simbol të luftës për pavarësi, pikërisht në Knin.

Gjatë festimeve në qiell u panë avionë të flotës ajrore kroate si edhe F-16, të cilat Krocia i ka blerë prej Izraelit, raporton Albeu.

Mësohet se tre prej avionëve në fjalë kanë zbritur dy ditë më parë në Kroaci dhe pritet t’i bashkohen flotës ajrore, e cila është forcuar gjatë viteve të fundit në kundërpërgjigje të armatosjes së serbëve.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas