Bota

Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir
               Publikuar në : 16:58 - 05/08/18 |
mapo.al

Kroatët festojnë sot Ditën e Pavarësisë dhe organizimet po bëhen në qytetin simbol të luftës për pavarësi, pikërisht në Knin.


Gjatë festimeve në qiell u panë avionë të flotës ajrore kroate si edhe F-16, të cilat Krocia i ka blerë prej Izraelit, raporton Albeu.

Mësohet se tre prej avionëve në fjalë kanë zbritur dy ditë më parë në Kroaci dhe pritet t’i bashkohen flotës ajrore, e cila është forcuar gjatë viteve të fundit në kundërpërgjigje të armatosjes së serbëve.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas