Politika

Kreu i Kuvendit mbledh drejtuesit, qeveria “jep llogari” tek Ruçi…               Publikuar në : 17:40 - 14/11/18 |
mapo.al

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka thirrur mbledhjen me drejtuesit e qeverisë. Në këtë mbledhje do të shqyrtohet realizimi i detyrave të qeverisë.


Në takim do të jetë e pranishme edhe kryeprokuroja e Përgjithshme, Arta Marku.

“Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, thërret mbledhjen me drejtuesit e qeverisë dhe të institucioneve të pavarura “Ndjekja e Zbatimit të Mekanizimit Ndërinstitucional Kuvend-Qeveri-Institucione të Pavarura.”Në mbledhje do të shqyrtohen realizimi i detyrave të Qeverisë dhe institucioneve,” shkruhet në njoftim.

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas