Aktualitet

Kreu i Komunitetit Mysliman: Xhamia e Namazgjasë nuk po ndërtohet me paratë e qeverisë turke

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 12:21 - 15/06/18 |
mapo.al

Në ditën e Fitër Bajramit, në studion e “Wake Up” ishte i ftuar Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj i cili dha disa mesazhe.


Ai tha se xhamia e Namazgjasë tha ai, nuk po ndërtohet me lekët e qeverisë turke.Sot është zyrtarisht ditë pushimi dhe kjo sepse muslimanët në të gjithë botën festojnë Fitër Bajramin. Kjo festë vjen pas muajit të Ramazanit, një prej pesë shtyllave të Islamit, ku besimtarët agjëruan, duke iu përkushtuar më shumë adhurimit dhe devotshmërisë.


Para kësaj dite të gjithë besimtarët myslimanë shpërndajnë lëmoshë, solidarizohen me të varfrit, për ta festuar së bashku këtë festë. Sot ishte i ftuar në “Wake Up”, Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, zoti Skënder Bruçaj i cili dha disa mesazhe…/TCH/


Etiketa: , , , ,

Pas