Kryesore, Politika

Kreu i FRPD me këshilltarin e CDU në Berlin: Kriteret që duhet të përmbushë Shqipëria

Kreu i Forumit Rinor të Partisë demokratike, Bleind Këllici ka zhvilluar një takim në Bundestagun Gjerman, me Hans-Joachim Falenskin, Këshilltarin për Marrëdhëniet me Jashtë të CDU/CSU. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ai thotë se temë kryesore e diskutimeve kanë qenë kriteret që duhet të përmbushë Shqipëria për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE.

Këlliçi thotë se lufta kundër korrupsionit dhe drogës, si dhe emigrimi masiv i shqitparëve gjatë viteve të fundit, kanë qenë ndër çështjet e diskutuara.“Takimet sot vijuan ne Bundestagun (Parlamentin) Gjerman, me Hans-Joachim Falenskin, Keshilltarin per Marredheniet me Jashte te CDU/CSU.

Kriteret qe Shqiperia duhet te permbushe per hapjen e negociatave dhe integrimin ne BE, lufta kunder korrupsionit dhe droges, emigrimi masiv i Shqiptareve e ne vecanti i te rinjve ne keto 4 vite si dhe organizimi i Akademise Politike te FRPD ishin temat kryesore te diskutimit 🇦🇱🇩🇪”, shkruan kreu i FRPD, Belind Këlliçi.

35528678_10156176095410325_2699442174520459264_n

PasPara

4 komente

  1. Ore kta e dine se te vesh ne gjermani do te thot te lobosh? Ikin han nga nje salcice kta ne gjermani e ju duket vetja negociator

  2. Po pse i jeni futur me koke lobimit kundra hapjes se negociatave??? Imagjinoni figuren qe beni ne gjermani.kur veni dhe loboni kundra vendit tuaj. Sa te trash qe jeni o zot

  3. Kto udhetimet pa karar i pasqyrojn kta neper pasqyrat financiare te partis api bejn pjese tek 700 milionshi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas