Shëndeti

Kozmetika e rrugës, dermatologët: Rrezik për infeksionin, por edhe kancer të lëkurës


               Publikuar në : 16:07 - 11/08/18 |
mapo.al

Tregtimi i produkteve kozmetike në kushte të pa përshtatshme mund të kthehet në rrezik serioz për trupin tonë.


Dermatologia Rudina Thanasi na keshillon qe te bejme kujdes ne perzgjedhjen e tyre.

“Asnjëherë nuk duhet blerë apo mbajtur një produkt kozmetike i ekspozuar në diell, pasi është një produkt i skaduar, ka mbaruar funksioni i tij. Nëse një krem është viskoz, në fakt bëhet fluid dhe ndahet”, thotë ajo.

Rreziku i krijuar prej produkteve kozmetike jo të duhura mund të çojë deri edhe në krijimin e infeksioneve të ndryshme në lëkurë, madje edhe të kancerit.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas