Kronika

Korrupsioni në hipotekën e Shkodrës, “arrest me burg” për 4 të arrestuarit
               Publikuar në : 13:25 - 23/09/18 |
mapo.al

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër dha masën e sigurisë “arrest me burg” për katër të ndaluarit dhe arrestuarit e dyshuar për korrupsion pasiv dhe ushtrim i ndikimit të paligjshëm të personave që ushtrojnë funksione publike në Hipotekën e Shkodrës.


Në “arrest me burg” u lanë shtetasit Mirjam Bletaj, ish-jurist i Hipotekës dhe Sokol Tirana, ndërsa të arrestuar janë Johan Zefi dhe Ndoc Tara.

Ata akuzohen se përmes ryshfetit prej 1 mije euro, shtetasi Ndoc Taraj do përfitonte një certifikatë pronësie ndërsa Sokol Tirana dhe Johan Zefi dyshohen si sekserët qe do i jepnin paratë shtetasit Mirjam Bletaj, ish-juristi i Hipotekës për përshpejtimin e procedurës në marrjen e certifikatës së pronësisë.

Të dyshuarit mohuan akuzat ne sallën e gjyqit por gjykata pranoi kërkesën e prokurorisë duke i lënë me masën e sigurisë “arrest me burg”.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas