Kryesore

Korrigjimi i kufijve/ Rama dhe Hahn: S’duhet të cenohet stabiliteti. Haradinaj: I caktuam me luftë…


               Publikuar në : 13:20 - 27/08/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama dhe komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn, janë pyetur nga gazetarët pas samitit informal në Durrës për debatet në lidhje me ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi.


Hahn tha se nuk do të pranohet asnjë vend në BE nëse ka probleme dhe se nuk duhet te cenohet stabiliteti i rajonit.

“Nuk do të pranojmë asnjë anëtar të ri nëse nuk janë të zgjidhur mosmarrëveshjet dypalëshe. Çdo lloj marrëveshje dy palëshe nuk duhet të ndikojë stabilitetin e rajonit, cilido që të jetë objektivi përfundimtar”- tha Hahn.

Ndërkohë Rama refuzoi që të japë një përgjigje të tijën, por tha se është dakord me ato që tha Hahn.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas