Kronika

Kontrolli policor Tiranë-Durrës, “kapet mat” drejtuesi i mjetit: Bëni kujdes…


               Publikuar në : 09:12 - 29/07/18 |
mapo.al

Mbremjen e djeshme policia  rrugore e Tiranes, gjate nje kontrolli dhe monitorimi ne rrugen Interurbane kryesore Tirane-Durres dhe anasjelltas, ka ndaluar shtetasin 46-vjeçar Xh.D, drejtuesit te mjetit Benz B-Clas, pasi ky i fundit eshte konstatuar me shkelje te rregullave te qarkullimit.


Drejtuesi i ketij mjeti eshte kapur duke drejtuar mjetin ne gjendje te dehur si dhe mbi normen e shpjetesise.

Ne nje postim te bere publikne faqen zyrtare te Policise se Shtetit, njoftohet:

Kashar-Tiranë.

Me Policine Rrugore te Tiranes.

Gjate monitorimit te shpejtesise se mjeteve rrugore ne rrugen Interurbane kryesore Tirane-Durres dhe anasjelltas, ne morine e shkeljeve mbi kufijte e lejuar te shpejtesise, ndodh qe te konstatosh shkelje te cilat per shkak te rrezikshmerise, konsiderohen te renda, ashtu sic eshte rasti konkret, i drejtuesit te mjetit Benz B-Clas, 46 vjeçari Xh.D. Kombinim i shpejtesise mbi normat e lejuara 140 km/h dhe drejtimi i mjetit me kete shpejtesi nen efektin e alkoolit ne masen 0.39 mg/l.

Me shum se kaq nuk mund te bente nje drejtues mjeti per te rrezikuar seriozisht jeten e tij, te atyre qe e shoqerojne por edhe perdoruesve te tjere te rruges!!

Duaje jeten, drejto me kujdes.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas