Kronika

Kontrollet në Tiranë, 16 shoferë arrestohen këtë fundjavë, hiqen 64 patenta


               Publikuar në : 10:30 - 09/07/18 |
mapo.al

16 drejtues makinash janë arrestuar përgjatë fundjavës në Tiranë.


Sipas Policisë së Tiranë, 9 prej tyre ishin të dehur dhe 7 pa leje drejtimi.

Po ashtu u pezulluan 68 patenta, 30 prej të cilave për pije alokolike dhe 27 për shpejtësi tej normave, 7 pezullime u bënë për mosbindje ndaj Policisë dhe 4 për qarkullim në sens të kundërt.

Policia njoftoi se 12 drejtues makinash janë proceduar për mosrregullim të shpejtësisë në qendrat e banuara dhe gara me shpejtësi, nga të cilët 3 raste kanë rezultuar nën efektin e alkoolit.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas