Kronika

Kontrabandë me rroba nga Rinasi, arrestohet doganieri

Një doganier dhe një qytetar janë arrestuar nga policia për kontrabandë të mallrave nga dogana e Rinasit.


Në pranga ranë doganieri Geron Hoxha 29 vjeç dhe kontrabanduesi Gerald Keta 26 vjeç. Policia thotë se 26-vjeçari Keta, në doganën Rinas tentoi të kalonte rroba kontrabandë në mënyrë të kundraligjshme, ndërsa doganieri Geron Hoxha ka shpërdoruar detyrën duke lejuar që të kalonte mallrat.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë për veprën penale “Kontrabandë me mallra të tjerë”, për Gerald Ketën dhe për veprën penale “Shpërdorim detyre” ndaj doganierit Geron Hoxha.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas