Shëndeti

Konsumoni sa më shumë avokado dhe brokoli, ja pse


               Publikuar në : 12:00 - 26/04/18 |
mapo.al

Shenjat fizike të plakjes, do të mund të ngadalësoheshin nga një përbërës që e përmban brokoli dhe avokadoja, thonë shkencëtarët.


Këto perime e ngadalësojnë përkeqësimin e mëlçisë dhe funksionimin e syve dhe metabolizmin, ka gjetur një studim i ri.

Nicotinamide mononucleotide, është elementi që ju mbron nga plakja e cila me kalimin e kohës zhduket nga trupi juaj.

 


Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas