Shëndeti

Konsumoni këto 10 ushqime, parandaloni sëmundjen që keni më frikë…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:07 - 25/10/18 |
mapo.al

Të qenit i shëndetshëm nuk duhet të konsiderohet vetëm si ‘dhuratë nga Zoti’, por duhet edhe një kujdes shumë madh për dietën e përditëshme, me qëllim mbajtjen larg të problemeve me kequshqyerjen.


Shpeshherë është folur për rëndësinë që ka konsumimi i frutave dhe perimeve, të cilat garantojnë një ushqyerje të shëndetshme.


Një dietë e ekuilibruar, e përqendruar tek konsumi i frutave dhe perimeve është ideale për të mbajtur trupin në formë, por së fundmi shkencëtarët kanë arritur në konkluzionin se, konsumimi i tyre parandalon një sërë sëmundjesh, madje dhe kancerin.Disa ushqime jo vetëm e parandalojnë, por edhe e luftojnë kancerin. Domate, agrumet, karota, manaferrat janë vetëm disa nga ushqimet kundër kancerit që mund të parandalojnë shfaqjen e tij.


Lulelakra e te gjitha perimet në këtë familje.


Frutat e pyllit

Hudhra

Çaji i jeshil

Karotata

Agrumet

Kërpudhat

Domatet

Farat e linit

Panxhari

<
>
Screenshot_10-1 Screenshot_9-1 Screenshot_8-1 Screenshot_7-1 Screenshot_6-1 Screenshot_5-1 Screenshot_4-2 Screenshot_3-2 Screenshot_2-4 Screenshot_1-5 perime


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas