Kronika

Konsumoi ilaçet e gjyshit, 4-vjeçarja nga Delvina dërgohet me helikopter drejt Tiranës


               Publikuar në : 20:07 - 18/08/18 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë pasdites së sotme në Delvinë, teksa një 4-vjecare është helmuar, pasi ka pirë ilaçet e tensionit të gjyshes së saj aksidentalisht.


Mësohet se 4-vjecarja me inicialet F.A është dërguar fillimisht në gjendje të rëndë në spitalin e Sarandës dhe pas ndihmës së parë është nisur me helikopter drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Sipas bluzave të bardha nga spitali i Sarandës, e mitura ka shkuar në spital në gjendje intoksikacioni medikamentiz me çrregullime elektrolitike.

Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas