Dikur, Kryesore

Fotot e rralla: Shihni se si ishte Shqipëria në vitin 1991

Sivjet Shqipëria përkujtoi 27-vjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha.

Shqipëria përballet akoma me sfida të mëdha.

Por pavarësisht se koha kalon shpejt, dallimi është i madh.

Këto foto tregojnë se si ishte Shqipëria në vitin 1991.

Ato janë bërë nga fotografi i njohur, Nikos Economopoulos.

PasPara

1 koment

  1. Keto fotografi jane bere ne 1990 kur shqiperia nuk kishte fare shtet dhe asgje nuk funksiononte ,por sot pas 27 vitesh mjafton te dalesh 1 km larg nga tirana dhe pamje te tillla ka sa te duash ,sot te dale kush te doje ne shesh te protestoje per te drejtat e tij dhe do ta shikoni ne qofte se nuk do te arrestohet dhe keqtrajtohet ,ku eshte ndryshim ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas