Sport

Kombëtarja planifikon tjetër miqësore, kësaj here me një ekip më të dobët në letër

Ndeshja me Uellsin, tashmë e konfirmuar në 20 nëntor, do ti prijë një ndeshje tjetër e caktuar nga FSHF. Ajo është sfida me Jordaninë, raporton Panorama Sport.

Kjo sfidë është zyrtare dhe është planifikuar për në datën 10 tetor në “Elbasan Arena”.

Federatat përkatëse kanë rënë dakort për zyrtarizimin e kësaj miqësre.

Djemtë e Panuçit do ta luajnë këtë miqësore në periudhën kur zhvillohen takimet e grupeve për Ligën e Kombeve, duke plotësuar kështu dhe kuadrin  e gjashtë ndeshjeve, me katër sfida zyrtare në grupin me 3 përfaqësuese të UEFA NATIONS LEAGUE, si dhe dy takimeve miqësore.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas