Kryesore

Komandot shqiptare dhe trupat britanike zbarkojnë me mjete amfibe
               Publikuar në : 19:04 - 18/09/18 |
mapo.al

Komandot shqiptare dhe trupat britanike po praktikojnë zbarkim me mjete amfibe në kuadër të stërvitjes në Kepin e Palit.
Për 3 javë, efektivë nga Shqipëria, Mbretëria e Bashkuar,  Kosova dhe Kroacia do të angazhohen në stërvitjen e përbashkët “AlbanianLion 2018”.
1164 trupa dhe 126 mjete do të jenë të dislokuara në bazat më të rëndësishme të Forcave tona të Armatosura, për të bashkëvepruar me qëllim rritjen e kapaciteteve dhe aftësive për çdo lloj operacioni evakuimi.


 

<
>
41899024_1803715619664150_3760192297975676928_n 41990528_1803714909664221_6717249866495426560_n 41991431_1803714742997571_8423078170567114752_n 41991875_1803715036330875_6263026937157910528_n 42058379_1803714599664252_4119466630113656832_n (1) 42058379_1803714599664252_4119466630113656832_n 42059177_1803715242997521_8996850784444350464_n 42128789_1803715459664166_72475863723016192_n 42146029_1803715802997465_8738188788519403520_n


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas